The Management Board

Dimitrij Zadel
President of the Management Board

Beginning of term of office: 29.12.2017

Read more
Metod Podkrižnik
Member of the Management Board

Beginning of term of office: 29.12.2017

Read more
Irma Gubanec
Member of the Management Board

Beginning of term of office: 29.12.2017

Read more
Vojko Rotar
Member of the Management Board - Labour director

Beginning of term of office: 16.2.2018

Read more

The Supervisory Board

Shareholders' Representatives

Mag. Tamara Kozlovič
Member of the Supervisory board

Beginning of term of office: 22.8.2019 (32nd General assembly)

Nevenka Črešnar Pergar
Deputy president of the Supervisory board

Beginning of term of office: 2.7.2021 (34th General assembly)

Franci Matoz
President of the Supervisory board

Beginning of term of office: 2.7.2021 (34th General assembly)

Rado Antolovič, PHD
Member of the Supervisory board

Beginning of term of office: 2.7.2021 (34th General assembly)

Božidar Godnjavec
Member of the Supervisory board

Beginning of term of office: 2.7.2021 (34th General assembly)

Andrej Koprivec
Member of the Supervisory board

Beginning of term of office: 2.7.2021 (34th General assembly)

Employee's Representatives

Rok Parovel
Member of the Supervisory Board

Beginning of term of office: 13.9.2020

Mehrudin Vukovič
Member of the Supervisory board

Beginning of term of office: 19.1.2020

Mladen Jovičić
Member of the Supervisory board

Beginning of term of office: 8.4.2021